Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako na skorumpovaných a neschopných prokurátorov? Súkromnou trestnou žalobou! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Sluhovia mocných a banditi z minulosti.

Malé doplnenie textu pána Baránika.
Alebo - kto bude o tzv. súkromných trestných žalobách občanov na prokurátorov rozhodovať?

V Čechách a na Slovensku žijú bez trestov dodnes bývalí organizátori a vykonávatelia komunistického vraždenia, aj konkrétni vrahovia - napr. z hraníc tzv. železnej opony.

Ak sa niektorí prednovembroví sudcovia a prokurátori naraz od roku 2014 "dištancujú" od Štefana H. alebo Dobroslava T., robia to len preto, lebo zacítili, že prichádza k zmenám a môžu dostať funkcie.
Od roku 1990 mlčali, naraz sa „zmenili“, pritom niektorí z nás ich naivne podporujú.
My, (občania, politici, novinári a iní, a iní...), totiž dodnes delíme bývalých komunistov, eštebákov, vyšetrovateľov, sudcov, prokurátorov a iných na tzv. čestných komunistov (to sú tí naši) a na nečestných (to sú tí, ktorí slúžia našim politickým alebo ideovým protivníkom).

Parafrázujúc Orwella, G: (1984) Naše svine sú tie dobré svine, naši eštebáci sú tí dobrí eštebáci, naši zlodeji sú tí dobrí zlodeji, svine u susedov sú tie zlé svine, zlí eštebáci, zlí zlodeji.
Keď sa svine bijú pri válove, tlačíme k nemu tie naše svine. Prečo? Pretože sú naše a myslíme si, že nás budú počúvať.
Problém však je v tom, či my ovládame svine, alebo svine vládnu nám.

Nikto z kolaborujúcich novinárov nenapíše, že 100% prednovembrových prokurátorov a sudcov do zločineckej organizácie KSČ vstúpilo dobrovoľne.
Preto oi. aj novinári ako spoluvinníci spolu s členmi komunistickej sudcovskej a prokurátorskej mafie mlčia, alebo klamú, alebo zatĺkajú, alebo ignorujú fakty. Hypotéka nepustí.

Každý, kto si myslí, že bývalí prokurátori, sudcovia a médiá sa zmenia, je naivný.

Podľa rehabilitácií po roku 1989 v rokoch 1948 až 1989 bolo v komunistickom Československu vynesených 270 000 nezákonných rozsudkov v celkovej výške väzby 1 200 000 rokov.
"Niekto" niekoho udal, "niekto" vyšetroval, "niekto" obvinil, "niekto" odsúdil, "niekto" potom väznil alebo obesil.
Dnes nikto nie je vinný a zodpovedný za tieto svinstvá.
My, sudcovia, my nič... to tí druhí. Tí druhí, prokurátori, my nič ...to tí sudcovia.

Kde sú tí normalizační sudcovia, ktorí vynášali po návrhu normalizačných prokurátorov aj v SSR po podpísaní Helsinského protokolu v roku 1976 tisíce nezákonných rozsudkov na základe Trestného zákonníka, par. 109 o opustení republiky (taxa minimálne 6 mesiacov väzenia, v prípade tzv. špionáže až poprava obesením + prepadnutie majetku - rozumej rodinné domy, družstevné byty, autá, záhrady, polia a iný majetok)?

Odpoviem Vám - súdia dodnes v ÚS v Košiciach, na Najvyššom súde SR, na krajských súdoch a okresných súdoch v SR.
Bývalí prokurátori dodnes sedia na prokuratúrach.
A všetci sme ticho a hráme hru, že sa nič nedialo.

Dnes večer budeme opäť všetci dobre spať - lebo ten nenávidený JUDr. Š. Harabin alebo JUDr. D. Trnka už nie sú vo funkciách.
A naša bývalá komunistická prokuratúra, naše bývalé komunistické súdnictvo bude od zajtra rána s novými sluhami mocných už demokratické.
A medzi tým, čo si tu my vypisujeme, nejakí bývalí eštebáci kúpili napr. dve ďalšie nemocnice.
Po Novembri 1989 sa totiž nenaplnila spravodlivosť.

Ivan Mačura
 
Hodnoť

Presne tak

Niet čo dodať.
 
Hodnoť

haha, takže autor blogu si píše že je a

advokát. neviem či je ako že vykonáva profesiu advokáta alebo sa tak označuje ako obhajca spravodlivosti. Zásadne sa ale mýli v tom, že všetci prokurátori pred 89 boli členovia strany. NIE NEBOLI. nech si pozrie niečo z logiky, bol to aj predmet na právnickej fakulte. a toto nie je všeobecne kladný výrok. Všetci prokurátori boli členovia strany. tento výrok nie je pravdivý.
pravdivý je , že niektorí prokurátori boli členovia strany.

a práca prokurátora je skutočne náročná a stresujúca. Ale to si rovnako myslím o väčšine profesii, lebo to vychádza z vnútorného nastavenia človeka, ak chce svoju prácu akúkoľvek robiť dobre.

Rozsudky za opustenie republiky neboli nezákonné. boli vydané na základe zákona, právny poriadok, trestný zákon ustanovoval kto sa dopustil trestného činu opustenia republiky. Takže hoci to mnohým prokurátorom či aj sudcom bolo proti srsti, robili sovju profesiu tak v neprítomnosti kľudne odsúdili človeka čo zostal počas letnej dovolenky v juhoslávii. tresty to boli smiešne a každý vlastne vedel že stejne nikdy nebude vykonaný. Ozaj chcela by som vedieť či niekto z tých čo vtedy zdrhli , boli odsúdení si ten trest hádam aj odsedel po 1989.

Dohoda o vine a treste je inštitút trestného poriadku. býva k nej prizývaný aj poškodený. je to inštitút, ktorý upravuje trestný poriadok aj vyhláška ministerstva spravodlivosti. dá sa pri ňom znížiť len jedna tretina trestu. čo vôbec autor proti tej dohode má? Bol by niekto odsúdil snád Fischera za trest odňatia slobdoy? prijal zákonnú podmienkyu aj s peňažným trestom čo je uplne bežný trest aj po súdnom konaní a dokazovaním na hlavnom pojednávaní.
nemožno všetkých prokurátorov hádzať do jedného vreca a uplatňovať na všetkých kolektívnu vinu vlastne za čo???
asi autor nemá s prokurátorom dobré skúsenosti,ale prokurátori sú v drvivej väčšine slušní ľudia , ktorí si ctia právo., hoci sa im niekedy zdá aj nespravodlivé. ale taký je zákon.
 

Pozor na osobné útoky!

A žiadne haha! Tu sa smejú len tí, ktorým tento stav bezprávia vyhovuje! Buďto nemáte poňatia o tom, čo je to právny štát, ste nejaký zahrabaný príjemca prokurátorských príkazov niekde na okrese, ale ste súčasťou systému, kde vládne "Tiché" Bonnano. Vaše reakcie sú jednak na niečo, čo som nikdy neuviedol (napr. že medzi prokurátormi nie sú slušní a pracovití ľudia) alebo odporujú verejne dostupný informáciám (napr. http://www.sme.sk/c/5758498/su... alebo http://www.komunistickepravo.c...). Milý dotknutý: ja som tak starý, že si pamätám, čo to znamenalo za komunistov dostať sa pracovať na prokuratúru a mne teda žiaden anonym nebude vykladať jeho báchorky, urazené alebo nie.
 

haha prepacte vas sa asi dotyka

jemne pousmiatie nad vasim blogom. dam tem smejka? a pozor na osobne utoky, vy ste zautocili na vsetkych prokuratorov bez rozdielu. vas asi na prokuraturu nezobrali ani za komunistov ani potm, predpokladam. jedine co ma z toho zaujalo a ste nepovedali je ci takyto pomyleny blog napisal skutocne advokat , lebo laikovi by som ho este vedel odpustit. pekny vecer
 

Už chápem

Ste prokurátor - nerozumiete písanému textu. Je to presne ako keď napíšem sťažnosť a je to ako hrach na stenu. IQ tykve.
 

Režim KSČ - vraždenie, strach, lži

Fakty o všetkých prednovembrových sudcoch a prokurátoroch, ktoré mladá generácia nepozná.
Postoje a súčasná omerta -zákon mlčania o zločinoch mafie - (prednovembrových sudcov, prokurátorov, vyšetrovateľov ZNB a ŠtB), sú pochopiteľnejšie, ak si uvedomíme, ako sa tieto "kádre" dostali k moci, kto je zodpovedný za ich presunutie do našej tzv. demokratickej spoločnosti a teda prečo o nás dodnes rozhodujú.

Mali by sme si uvedomiť, že aj ich dnešná moc oi. pochádza z komunistického vraždenia od 18. do 22. augusta 1969, kedy z júlového príkazu generálneho tajomníka ÚV KSČ G. Husáka 40 000 príslušníkov ZNB, ŠtB, dôstojníkov ČSĽA a Ľudových milícií v Prahe a v Brne štyri dni zo samopalov strieľalo ostrými nábojmi do tisícov proti okupácii protestujúcich občanov, zavraždili 5 občanov (medzi nimi aj 14-ročného chlapca), ťažko zranili asi 200 občanov.

Potom naši "čestní" komunisti -členovia Predsedníctva FZ ČSSR Dubček, Černík a Svoboda 22.8.1969 okolo 14,00 hod. podpísali retroaktívnu tzv. legalizáciu tohto vraždenia - Opatrenie PFZ ČSSR č.99/1969 Zb., tzv. pelendrekový zákon.

Potom boli až do Novembra 1989 státisíce komunistov (pozor - ale aj nekomunistov!) ako nomenklatúrne kádre KSČ schvaľované ÚV KSČ v Prahe do všetkých riadiacich funkcií vo všetkých organizáciách ČSSR, oi. aj za sudcov a prokurátorov.
Napr. ak píše vo svojom životopise Š. Harabín, J. Kliment, M. Karabín, D. Švecová, P. Paluda, D. Trnka, J. Čižnár (sem si môžete dosadiť meno akéhokoľvek prednovembrového sudcu alebo prokurátora z Vášho okolia), že po promócii nastúpil ako sudca napr. na Okresný súd v meste X., tak klame.

ZO KSS OS v meste X. totiž napred doporučila adepta na miesto sudcu na OS Krajskému výboru KSS v Košiciach, B. Bystrici alebo v Bratislave, ten ho doporučil ÚV KSS v Bratislave, ktorý ho doporučil Predsedníctvu ÚV KSČ v Prahe a to ho schválilo alebo neschválilo za sudcu alebo prokurátora napr. v meste X.

Bez ohľadu na to, či boli alebo neboli v KSČ, všetci prednovembroví dnešní sudcovia a prokurátori boli nomenklatúrnymi kádrami Politbyra ÚV KSČ v Prahe, ktoré tvorilo päť najvyšších komunistických funkcionárov v ČSSR.
Členovia Politbyra ÚV KSČ oi. dopredu ešte pred vyhlásením rozsudkov súdmi rozhodovali, kto bude popravený alebo odsúdený na doživotie.

A potom sluhovia - prokurátori navrhovali a sudcovia - sluhovia a kariéristi - vyhlasovali rozsudky smrti obesením alebo doživotné tresty.

Moc všetkých súčasných prednovembrových sudcov a prokurátorov vychádza teda aj z vraždenia v roku 1969, aj z vraždenia na hraniciach ČSSR od roku 1969 až 1989 a z terorizovania miliónov občanov aj počas normalizácie.
Mŕtvoly zavraždených a bolesť zranených v roku 1969 majú všetci pod svojimi stoličkami.

A potom sa predstavitelia Občianskeho fóra v Prahe v decembri 1989 za neskoršej podpory vedenia VPN bez poverenia občanov ČSSR dohodli s komunistickými vrahmi o tzv. hrubej čiare za minulosťou, o kolaborácii s komunistami.
Preto dodnes nebola naplnená elementárna ľudská spravodlivosť napr. v Kauze Cervanová, na ktorej sa podieľali ničením dôkazov a rozsudkami naši hrdinskí bojovníci proti JUDr. Harabinovi JUDr. Karabín a JUDr. Kliment, ale aj JUDr. Paluda. Cítia korytá a tlačia sa k nim.
Keď prídu Číňania, títo sluhovia mocných si dajú spraviť šikmé oči a začnú vykrikovať, že východ je červený.
Aj pre činnosť tejto komunistickej súdnej mafie sa od Novembra 1989 nenaplnila spravodlivosť.
Preto dodnes v Čechách a na Slovensku žijú bez trestov bývalí organizátori komunistického vraždenia, aj konkrétni vrahovia - napr. z hraníc tzv. železnej opony.
Ivan Mačura
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 190
 2. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 73
 3. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 56
 4. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 32
 5. Jozef Sitko: Fico premiérovi naozaj pomáha ... Počúvne ho? 25
 6. Adrián Vološin: Prvá vlna, druhá vlna, príčiny, následky, katastrofa 25
 7. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 24
 8. Irena Simunekova: Lov na nutrie. 19
 9. Liga za ľudské práva: Ako porekadlo "láska nepozná hranice" narazilo na vonkajšie hranice EÚ v čase pandémie 16
 10. Gabriel Kuba: Keď Pomätovič povie nie 14

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien
 2. Martin Stračiak: 03 - Boj
 3. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 4. Denis Jacko: Recidíva
 5. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 6. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 7. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V
 8. Ivan Švajlen: Sputnik V - Predbežné hodnotenie klinickej štúdie fázy 3 (LANCET)
 9. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 10. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy


Už ste čítali?