Ficov nový borec je Žitňanská

Autor: Alojz Baránik | 6.6.2016 o 9:06 | (upravené 6.6.2016 o 11:07) Karma článku: 7,77 | Prečítané:  1062x

Pre zakrývanie nefungujúceho súdnictva si Fico najíma ľudí z prostredia mimo Smeru tak, aby sa mohol vyhovárať na iných a pritom, aby všetko fungovalo ako dosiaľ.

Je ťažké oponovať tým, ktorí tvrdia, že naše súdy pre bežných ľudí nefungujú a sú tu len preto, aby dávali dojem demokratického štátu a pritom boli plne podriadené potrebám štát-ovládajúcej smeráckej oligomafie.

Nedávno sme sa o perspektíve beznádeje v tejto oblasti opäť presvedčili, keď ministerka Žitňanská odmietla hlasy požadujúce výmenu členov Súdnej rady a odvolanie predsedov súdov, hoci na to boli vážne dôvody. Pani ministerka nám tým naznačila, kde sú limity jej snažení.

Základnú tézu nápravy v súdnictve pani ministerka definovala takto:

„Efektívnejšie súdnictvo“.

Otázka ale znie, či naozaj tí, čo vo vláde a v parlamente zastupujú ožobračovačov slovenského národa (alebo nimi sami sú), budú hlasovať za niečo, čo by umožnilo, aby hocijaký nímand mohol proti nejakému smeráckemu alebo mosťáckemu papalášovi vyhrať súdny spor, alebo ho dostať do basy.

 Či je to naozaj tak, že kapry budú hlasovať za vypustenie rybníka.

Asi nie, a tak pre všetkých tých, ktorí majú tendenciu veriť tým, ktorí boli pritom, keď sa naše súdy dostávali tam, kde dnes sú, alebo išli dobrovoľne do politickej postele so sériovým patologickým páchateľom znásilnení spravodlivosti, je vhodné uviesť, že pojem „efektívne súdnictvo“, v ponímaní vlády Fico III znamená také, ktoré bude naďalej ochraňovať (a pomáhať realizovať plány smeráckych a mosťáckych oligarchov, zlodejov a zlodejíčkov).

Keď totiž pani ministerka nedávno odmietla konať v súvislosti s členmi súdnej rady, ktorí tam nemajú čo hľadať, veľa nám tým povedala o tom, kto a ako bude napĺňať jej tézu efektívneho súdnictva.

Dala nám svojimi výrokmi najavo, že je nedotknuteľná tá časť vedenia súdnictva, ktorá sa aktívne zúčastňovala na vytváraní jeho dnešného stavu. 

Že majú dôveru v súdy vrátiť tí, ktorí na základe svojho členstva v zločineckej organizácii Komunistická strana začali pracovať po súdoch a prokuratúrach a dnes sú na krajských súdoch a na Najvyššom súde a v Súdnej rade. 

A že teda to aj naďalej budú oni, kto bude vytvárať celospoločenské ponímanie toho, čo je spravodlivé a slušné. A že amorálna (a častokrát aj intelektuálne nespôsobilá) nedotknuteľná sudcovská „elita“ bude naďalej rozhodovať o smerovaní našej krajiny.

A v dôsledku toho, že všetci slušní a schopní sudcovia na okresných súdoch budú skláňať hlavy pred takouto Žitňanskou podporovanou amorálnou elitou na krajských súdoch, Najvyššom súde a v Súdnej rade.

Ďakujeme, akosi sme nič iné od ministerstva spravodlivosti Ficovlády neočakávali.

Každý vie, že ryba smrdí od hlavy a mala by to vedieť aj ministerka Žitňanská. To, že nám tvrdí, že to tak v prípade vysokopostavených osôb v súdnictve nie je, je známkou toho, že je človek na svojom mieste – Ficov nový borec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zurian ostáva vo funkcii aj po tom, ako exnámestník SIS vypovedal o vynášaní informácií

Šéf NAKA podal na obvineného svedka zo SIS trestné oznámenie.

Dobré ráno

Dobré ráno: Minister Krajčí nakúpil milióny zlých testov

Pôvodne to mali byť sady, s ktorými si každý doma spraví samotest.


Už ste čítali?