Procházka s Ficom potvrdili korupciu v justícii alebo: Prečo štát potrebuje imunitu?

Autor: Alojz Baránik | 19.11.2015 o 18:00 | Karma článku: 9,32 | Prečítané:  606x

Rýchla odpoveď: Lebo súdy sú skorumpované a to predsa štát nemôže trpieť (teda pokiaľ sa to týka len jeho, my ostatní buďto podplácame, ale sa môžeme ísť pásť).

Jeden slávny advokát, ktorý už nie je medzi nami, vraj kedysi citoval svojho klienta:

„Načo by som si kupoval advokáta, keď si môžem kúpiť sudcu“. Neviem, či to takto naozaj bolo povedané, ale z nedávnych vyhlásení dvoch politikov s najvyššími preferenciami (teda podľa voličov alebo prieskumových agentúr zrejme najschopnejších a najprospešnejších pre Slovensko) sa zdá, že to tak naozaj je.

Povedal Fico:

"Rešpektujem rozhodnutia súdov, nepôjdem v žiadnom prípade proti nim. Nebudeme však tolerovať vytváranie 30-miliónových súdnych sporov z ničoho. Prijali sme preto dnes rozhodnutie a dávame do parlamentu návrh, že exekučnú imunitu budeme poskytovať aj všetkým spoločnostiam, ktoré sú 100-% štátne spoločnosti s povolením na výrobu a rozvod tepla ....“

Tomuto vyhláseniu je treba rozumieť takto:

Je jasné, že súdy rozhodujú ako chcú, teda ako sú sudcovia podplatení, a to je v poriadku, pretože naša politicko-oligarchická mafia to tak potrebuje, ale v prípadoch, kde z toho môžeme mať politický problém, prípadne tam, kde z toho môžeme politicky vyťažiť, tam to odstrihneme (inde, nie).

Povedal R. Procházka:

Najprv (22.8.2012):

„Pre mňa osobne ide v prvom rade o to, že považujem za svoje osobné profesné vyznamenanie, že keď niekto taký veľký a s takou možnosťou výberu, ako Penta, potreboval právnu službu v konaní pred ústavným súdom, obrátil sa na mňa. Áno, priatelia, som hrdý na to, že som tú robotu dostal a spravil ju tak, že som vo všetkých tých veciach (boli tuším dokopy dve alebo tri) v Košiciach uspel. Hrdý!“

Potom (16.11.2015) je to už trochu „ochalanované“, ale stále ešte „hrdé“:

„...na všeobecnom súde prehrali a že sa im zdalo, že to bolo nespravodlivé, že nemali garantované svoje procesné práva a mali pocit, že bolo porušené ich právo na prístup k súdnej ochrane.

Tak som sa na to s chalanmi v kancelárii pozrel a zistil som, že to celkom nesedí, že sa to dá napísať tak, aby som sa za tú robotu nemusel hanbiť. Napísali sme to a to bol koniec.“.

Včera:

Už trochu menej hrdé, keďže vraj Ústavný súd rozhodol senátom (Dobrík, Tkáčik, Auxt), ktorého všetci členovia boli zvolení Smeráckym parlamentom (a vymenovaní "prezidentom Smeru"):

„Tá práca bola dobrá, bola úspešná, rozhodol o nej senát, ktorého členovia sa do svojich funkcií vďaka parlamentnej väčšine v roku 2006 až 2016, a to je celé“.

Zhrniem:

  1. Slávne víťazstvo na Ústavnom súde v prospech Penty bolo v dôsledku skutočnosti, že členovia senátu boli nominanti Smeru, a nie výnimočnosti R. Procházku a jeho chalanov.
  2. To, že je to tak (teda, že sudcovia rozhodujú ako chcú a niekedy sa to ani Ficovi nehodí), vie nielen R. Procházka, aj samotný Fico. Preto sa, ruka v ruke so všetkými, ktorí nedúfajú (alebo nechcú dúfať), že súdy budú u nás niekedy rozhodovať podľa práva, rozhodli ešte rozšíriť zjavne protiústavný zákon, ktorým sa zabezpečuje tzv. exekučná imunita štátu a jeho firmám (pre tých, ktorí si nepamätajú, pripomínam, že táto právna úprava obchádza nález Ústavného súdu, ktorým bol – na podnet pripravený mojou právnou kanceláriou – zrušený pôvodný zákon s tým istým účelom).
  3. My, bežní občania, nárok na súdnu ochranu v súlade s ústavou nemáme, pretože súdy sú skorumpované. Štát na korupciu na súdoch našiel liek: imunita len preňho samého. Pre nás nie. A zázrak je na svete: Skorumpované súdy už nevadia!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?