O referende inak

Autor: Alojz Baránik | 7.9.2014 o 3:46 | (upravené 15.9.2014 o 12:39) Karma článku: 11,50 | Prečítané:  775x

Proponenti referenda nám tvrdia, že im ide o ochranu rodiny. Niektorým z nich asi áno. Iným ale ide najmä o deklaráciu príslušnosti ku koalícii intelektuálnej neslobody a primknutie sa k mocenskej mentalite východu.

Sily neslobody, sily, ktoré potrebujú ovládnuť myseľ ľudí v záujme uľahčenia vysávania verejných rozpočtov, majú nového, silného podporovateľa. V čase, kedy sa sloboda prejavu uzatvára nielen pod hrozbou rozsudkov politicky ovládaných súdov, ale aj miznutím médií neovládaných oligarchami, sa ultrakonzervatívci rozhodli prehĺbiť rozkol protikomunistických síl navrhutím referenda, ktorého jediný praktický efekt je polarizácia spoločnosti, teda rozkol medzi ľudmi akceptujúcimi, že rozvoj slobody nesie so sebou aj povinnosť akceptovať inakosť a tými, ktorí chcú zo Slovenska mať oázu intelektuálnej nečestnosti, uzákonenia neprávd a popretia reality.

Komu to vyhovuje? Prečo Slovensko, potrebuje byť pápežskejšie ako pápež? No, určite to vyhovuje tým, ktorí nechcú, aby Slovensko patrilo medzi krajiny, kde sa ľuďom dobre žije, kde politici slúžia ľuďom a kde ľudia nie sú len mravce, ktoré pracujú pre blaho bývalých eštebákov a komunistov ovládajúcich túto krajinu.

Rovnako ako recyklovanie klamstva, že SaS položilo Radičovej vládu (kto neverí tomu, čo som o tom napísal ja, nech si napr. pozrie, kto hlasoval so SMERom za zmenu ústavy, bez ktorej by návrat Fica nebol možný), referendum obsahujúce otázky útočiace na menšiny našej spoločnosti je otvorenou podporou strany SMER, ako v súčasnoti hlavného nástroja vysávačov verejných rozpočtov oligarchami, pretože je jasné, že voliči SaS (a verím, že aj mnohí iní) nikdy nebudú súhlasiť s takto postavenými otázkami a s tým, čo kladenie takýchto otázok znamená.

Je jedno, či SaS bude v budúcich voľbách mať 10% alebo 5% (a niekto povie, že dokonca aj menej), budú to percentá, ktoré protificovká (a teda demokratická) koalícia bude k úspechu potrebovať v situácii, kedy všetky media ovládajú eštebáci a komunisti a kedy zlodeji a kazisveti sú zjednotení pod ideológiou a pravidlami gansterizmu. Kto si vymýšľa homofóbne referendá, trvá na vazalskom vzťahu Slovenska voči Vatikánu, proklamuje nadradenosť jednej cirkvi, a popiera a brzdí myšlienkový rozvoj národa, je prirodzený spojenec SMERu, teda politickej strany, ktorej sú síce otázky kladené referendom či iné vyššie idey ukradnuté, ale pre svoju pokračujúcu kriminálnu existenciu potrebuje mieru ohlupovania národa, o ktorú sa snažia proponenti tohto referenda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.


Už ste čítali?