Bolševik (Fico) sa aj na prehratom spore nabalí

Autor: Alojz Baránik | 30.5.2013 o 23:59 | (upravené 31.5.2013 o 0:46) Karma článku: 22,61 | Prečítané:  11717x

Keď Róbert Fico na hrozbu medzinárodnej arbitráže v súvislosti s jeho zákonom o zákaze zisku zdravotných poisťovní povedal, že je pripravený sa na právnom „súboji zúčastniť", vedel o čom hovorí, aj keď to tak dnes, akože, nevyzerá.  Ide o to, že dokiaľ sa vedú spory, Fico a jeho dobre organizovaná skupina ministrov vyhráva vždy. Bez ohľadu na to, či vyhrávame my, obyvatelia tohto Ficom ovládaného teritória (štát je to, kde platí právo - Š. Hríb).

Fico a členovia jeho družiny sa radi súdia. To, že Fico má každý dôležitý spor pred Harabino-Macejko-súdmi vyhraný, už všetci vieme a vieme ako to funguje v praxi. Čo nie všetci až tak celkom vieme je to, že títo matadori v rozkrádaní našli spôsob ako „vyhrať" aj prehratý spor pred medzinárodnou arbitrážou (kde Harabin ani Macejková nemôžu). Skrátka, Slovensko síce prehráva, ale Ficobojs vyhrávajú.

Robí sa to takto:

Zorganizujeme „správnych" právnikov, samozrejme bez výberového konania (načo?, vec je príliš zložitá na to, aby ju náš ficovolič pochopil, a tak sa dohodneme na cene za právne služby, ktorá je tak, koľko?, no, čo ja viem, aspoň 4x vyššia ako by mala byť, veď protistrana dala €3.1 milióna, tak my musíme aspoň €13 miliónov, nie?). Ale necháme to otvorené, nech to je aj viac, nie?

Pravidlá verejného obstarávania samozrejme ignorujeme (zákon o verejnom obstarávaní je len pre debilov, ktorí sa ešte stále hrajú na to, že Slovensko je právny štát) a ak do toho bude niekto vŕtať, povieme, že nevieme aký je rozdiel medzi službami rozhodovania v arbitráži a právnym zastupovaním v arbitráži.

Všetko sa poriadne zamlží a po tom, čo to prehráme (zrejme to tak bude, ale je nám to jedno), v oficiálnych dokumentoch sa budeme tváriť, že napadnutím rozhodnutia na nemeckom súde je vec vybavená (kým nemecké súdy po predbežnej otázke na Európsky súd v Luxemburgu finálne rozhodnú, sme za vodou, na všetko sa zabudne). Medzitým fičíme ďalej, prehra neprehra, predsa nemôžeme chcieť od právnikov aby vyhrali spor, o ktorom sme dobre vedeli, že sa vyhrať nedá.

Takže, ak si niekto myslí, že Fico s jeho zbojníckou družinou porušuje naše práva kvôli nejakej ideológii, alebo presvedčeniu (alebo dokonca „ľuďom"), mal by sa nad sebou zamyslieť. Z pohľadu Fica a jeho skupiny, celý systém súdov, prokuratúry a právnikov vládnej garnitúry slúži jedinému hlavnému účelu: beztrestne rozkrádať. Veď za trestnú činnosť tohto druhu nikdy nikto dôležitý nebol právoplatne odsúdený tak, že by sa nejaký politik musel obávať trestu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?