Nový ochranca oligarchickej zákonnosti musí byť vymenovaný ihneď

Autor: Alojz Baránik | 23.5.2013 o 0:11 | (upravené 5.6.2013 o 14:01) Karma článku: 25,02 | Prečítané:  2994x

Ochranu pred pokračovaním odhaľovania Róberta Fica a jeho národ ožobráčovích skupín bude zabezpečovať Ficov nový osobný generálny prokurátor. Taký, ktorý bude tresnú činnosť nie odhaľovať, ale zahaľovať. Bude chrániť oligarchickú zákonnosť tak, ako prokurátori za komunistov chránili "socialistickú zákonnosť".

To, že Róbert Fico hovorí niečo a niečo iné koná, nevidí len ten, kto to nechce vidieť. Ale to, že vyjadrí svoj „odborný" názor v tom zmysle, že vymenovanie generálneho prokurátora môže trvať ešte aj rok, a za niekoľko dní nato zavelí, že generálneho prokurátora musíme mať ihneď, je trochu iný prípad - znamená to, že Fico veci nekontroluje až tak, ako by chcel - a treba to napraviť.  Ako som už písal predtým, z hľadiska Ficovej skupiny (a pred ním všetkých, čo o veciach rozhodovali), úlohou generálneho prokurátora bolo spoľahlivo zamiesť pod koberec všetku trestnú činnosť politikov a ich ochrancov, chránencov, tichých a iných spoločníkov, skrátka, spolupáchateľov.

Nastavenie zabezpečenia beztrestnosti goríl (Dzurindovcov, Fígeľo-Hrušákovcov, Bélistov a tiež všetkých, čo to s nimi ťahali a teraz akože nie, ale akonáhle dostanú hlasy, tak, samozrejme, budú, ako inak) a kolupíčov (Ficovcov) funguje takto:

1.       Polícia nezasiahne, pretože na všetko kašle, koná len na základe trestného oznámenia, keď ju niekto do niečoho dokope, alebo sa trestný čin dostane do médií (nedopatrením - tam to je tiež pokryté, ale akože je tu sloboda tlače, tak sa niečo pustiť musí). Alebo keď si niekto na Ficovcov niečo dovolí.

2.       Ak si teda polícia nebodaj urobí svoju robotu (len výnimočne), zasiahne prokurátor a vec zastaví. Ak sa náhodou nájde nejaký neodkontrolovaný prokurátor, ktorý dosiaľ nepochopil reálie toho, čo je to nedotknuteľnosť uvedených nadobčanov, a vec neprikáže zastaviť, urobí to jeho nadriadený prokurátor, buď z vlastnej „iniciatívy" alebo preto, že mu to nariadi Generálny prokurátor. Výsledok? Počet osôb stíhaných za korupciu sa limitne blíži nule (máme výsledky ako keby sme boli v Škandinávii).

Samozrejme, veci sa „dajú zabezpečiť" aj na súdoch, ale keď sa to dostane tam, je problém ten, že súdy fungujú dosť verejne, je to trochu nepríjemné. Toto je pre politikov zásadné, pretože dokiaľ majú veci policajti a prokuratúra, konanie je neverejné, a teda sa všetko dá pekne zamazať (Frau Merklovej by sa to blbo vysvetľovalo, keď už ten Fico má byť budúci Predseda Európskej komisie - veď keď to dokázal „zabezpečiť" na Slovensku, tak to iste ukáže aj tým amatérom v Bruseli).

Preto teda je pre Fica otázka pokračovania jednotnej, servilnej a mafiánsku "zákonnosť" zaručene chrániacej prokuratúry kľúčová (preto je zrušenie trestnej imunity poslancov fraška, dokiaľ ju majú sudcovia a dokiaľ nikomu nevadí, že de-facto šéf aj formálny šéf Generálnej prokuratúry akí ).

Možno ale je Ficova zmena názoru znamenie, že by sme mohli čoskoro mať prezidenta alebo predsedu Ústavného súdu, ktorého by Fico nekontroloval. Mohlo by sa to skomplikovať. Držte palce!

Hlasujte na Vybrali SME

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?