Otázka na tento týždeň: Ako Gorila zmení Slovensko?

Autor: Alojz Baránik | 8.1.2012 o 17:48 | (upravené 4.6.2013 o 17:19) Karma článku: 12,52 | Prečítané:  4309x

Vopred upozorňujem, že toto nie je pokus o prognostickú štúdiu, ale skôr výzva na to, aby sme si uvedomili, že zverejnenie Gorily asi nebude bez negatívnych následkov. Táto otázka, ako inak, súvisí aj s mojim predchádzajúcim článkom na tému či sa Slovákom oplatilo rozdelenie Československa pretože hovorí o tom, či sa Slovensko bude približovať alebo vzďaľovať Čechom.

Myslel som, že cez Vianoce zo všetkého vysadím, nebudem nič riešiť ani myslieť na veci, ktoré má zožierajú; budem sa tešiť z prítomností mojich detí, debatovať o veciach, ktoré zaujímajú ich, a nie o tých, ktoré zaujímajú hlavne mňa. Gorila (napr. http://dl.dropbox.com/u/51238188/gorila.txt) tento plán zmenila, skrátka, musel som myslieť na to, čo to, čo je v nej napísané, pre mňa a pre nás všetkých znamená - a myslím, že to nie je maličkosť. Vopred hovorím, že verím všetkému, čo je v nej napísané, a o tých, ktorí hovoria opak, alebo jej obsah spochybňujú, tak robia, lebo sú tiež namočení - gorilisti.

Než ale poviem viac, trochu odbočím v záujme tých, ktorým sa nechce čítať tých okolo 80 strán materiálu známeho pod skratkou Gorila (s takými skratkami mám vôbec dosť problém, pretože po nejakom čase ich používania väčšina ľudí nevie, čo za tou skratkou je, podobne ako si komunisti po revolúcii zaviedli pojem „boľševik", ktorým perfektne zakryli, že sa jedná o kriminálnika druhu komunista). Tento materiál je súbor prepisov odpočúvaní vykonaných v čase od r. 2005 Slovenskou informačnou službou, ktorých podstata je tá, že spoluvlastník veľkej podnikateľskej skupiny (identifikáciu nie je dôležité uviesť - u nás sú plus-mínus všetky rovnaké) riadi ministrov, rozdeľuje (aj v súčasnosti najvyšším) politikom (naprieč vtedajším politickým spektrom, teda aj Hrušovskému, Ficovi, Dzurindovi a Bugárovi) a ich nominantom úplatky v rádoch desiatok až stoviek miliónov korún zjavne z toho, čo bolo nakradnuté vo verejných obstarávaniach (o výsledku ktorých rozhoduje on sám), a uvádza ako táto skupina chce reagovať na aktivity svojich (akože) konkurentov, ktorí si v snahe ovládnuť politické rozhodovanie na Slovensku, politikov a politickú stranu už kúpili. Takou reakciou má byť založenie vlastnej „tajnej" strany, ktorá bude presadzovať ich záujmy. Skrátka, čítankový príklad toho, čím by sa mala zaoberať SIS.

Treba tiež povedať, že materiál bol poskytnutý všetkým v tej dobe aktívnym ústavným činiteľom (čo títo, pokiaľ viem, nepopierajú a len veľmi chabo vysvetľujú prečo na jeho základe nekonali - my vieme, že nemohli, veď išlo o nich), ale bol aj viac ako rok známy tiež súčasným ústavným činiteľom, ktorí v materiáloch nefigurujú, minimálne preto, že v tej dobe v politike neboli alebo neboli v relevantných pozíciách.

A teraz teda o tom, ako sa situácia vyvíja, kam to smeruje (pun not intended) a čo to znamená pre našu budúcnosť. Gorilisti začali neutralizačnú kampaň. Od perfídneho „mienkotvorcu" Filu, ktorý sa vo svojich komentároch (tu je pre záujemcov o komunistickú históriu vhodné uviesť prirovnanie s úvodníkmi, ktoré do Rudého práva písal Jan Drda a ktoré boli ľudovo známe ako „Rudé prdy Jana Drdy", i keď, samozrejme, tá farba je u Filových veľdiel taká, no povedzme, cyklámenová) snaží dávať reálne preberanie kontroly nad krajinou kriminálnymi živlami na tú istú úroveň ako je politická zodpovednosť za údajné disciplinárne priestupky podriadených pri sudcom povolených, teda oprávnených, odpočúvaniach, po „premiérku" Ivetu Radičovú, ktorá miesto toho, aby vyjadrila zdesenie nad tým, čo Gorila, čo i len v zlomku, znamená pre demokraciu v našom štáte, najprv nerobí nič a potom sa vykrúca zo zodpovednosti (Barosso na danú vec asi nedal najavo svoj názor, a tak nemôže nič robiť), ako napr. v sobotnom rozhovore pre Rozhlas, kde relativizuje, uhýba, vyhovára sa, používa slová ako „polopravdy" (ako keby, čo i len zlomok toho, čo Gorila uvádza, bolo pre demokratického lídra prijateľné) a hlavne s nekonečnou húževnatosťou a, bez ohľadu na skutočné zásluhy (svoje a iných), zahaľuje všetko do u nej vždyprítomnej clony sebapropagácie a odmietania skutočnej debaty o skutočných témach. Dzurinda všetko poprel. Bubeníková je skrátka preňho super baba, i keď Gorila tvrdí, že napr. dostala úplatok 200 miliónov korún za privatizáciu Paroplynového cyklu a tiež minimálne dve výdatné sexuálne injekcie od menovaného spoluvlastníka menovanej skupiny (tak ohľadom tejto poslednej informácie by som bol ochotný debatovať o tom, či sa nejedná o „polopravdu" alebo dokonca o „informačné hry").

Teraz budú pokračovať opičkami v parlamente. Radoslav Procházka si vraj pozve na parlamentný výbor svojho dobrého kamaráta a spolučlena strany, ktorá nesie veľký podiel na nastavení fungovania základných pilierov tohto štátu, Daniela Lipšica. Potom budú akože nejaké debaty, návrhy a nepochybne ich zamietnutie. A potom voľby, nový parlament, spoluvláda tých, ktorí povedali, že s Ficom nepôjdu, ale pod idiotskými sloganmi o potrebe stability „pre spoločné dobro" si vyberú nejaké menšie zlo (mimochodom, stabilita bola, pripomínam, aj za komunistov [myslím tých pred novembrom 1989] a tuším sme sa dohodli, že teraz to má byť iné, nie? A okrem toho, kto chce stabilitu tohto zúfalého, nemorálneho a skorumpovaného stavu?). Potom prach sadne, v televíziách ďalej, ale ešte viac, budú dávať „veci, ktoré ľudí ozaj trápia" (kuriatko sa pokakalo, ale po následnom prešetrení sa zistilo, že vlastne ani nie, i keď pán minister už bol na ceste aby viedol príslušnú vyšetrovaciu komisiu) alebo moderátorky, ktoré sú ustráchané, uplatené a neviem aké iné u... (ale iste nie uvoľnené a upriamené na pravdu a na žurnalistickú etiku), a v RTVS, ako inak, minulým, súčasným alebo budúcim ministrom vlastnoručne vybrané vedenie (nevidím rozdiel), zabezpečí dokončenie „stabilizácie" (predtým: „normalizácia").

No a čo na to tu neuvedená (ale v Gorile menovaná) finančná skupina? Je to pre ňu aj pre jej (akože) konkurentov nová výzva. Nové horizonty, polia neorané! Koniec tomu, čoho sa, ako uvádza Gorila, musel obávať menovaný spoluvlastník tejto finančnej skupiny, teda že ho Fico bude trestne stíhať (a tak musel uplácať aj jeho ešte predtým ako bol vo vláde)! Ideme na to! Už žiadne také (ako uvádza Gorila), že minimálna návratnosť „projektu" (rozumej gangsterského nápadu) bude 30% ročne! Berieme všetko a každému! Vlastne nie všetko, ale len to, čo sa nám páči! Budeme najbohatší na svete! Vlastne, podľa našich analýz (nezabúdajte, že sme špičkoví manažéri, kurva) toľko sa na Slovensku zrejme nedá ani ukradnúť, čo by na to bolo treba, a navyše tá chamraď, čo tu na nás robí, tiež niečo vždy chce, a tým nám znižujú zisky - hrozné - ale určite sa o to pokúsime! Fila bude minister informácií a generálny prokurátor v jednej osobe - zmeníme ústavu, náklady už máme skalkulované (s ľuďmi z mediálnej branže máme výborné skúsenosti - sú ambiciózni a úplne tvárni)! Prípadne založíme ďalšie dve až tri politické strany, podľa potreby. A podľa rokovaní s našimi (akože) konkurentmi si vždy dohodneme, koho strana vyhrá voľby! Ak niekto bude príliš pindať, odstránime ho, veď, pripomínam, že i naďalej budeme mať generálnu prokuratúru sovietskeho typu, teda jeden rozhoduje o všetkom! Všetci budú na nás makať ako včeličky a budú šťastní (pretože sa to dozvedia v televízii alebo v RTVS)!

Takže bude to takto? Alebo nejako inak? Usporiada sa to slušne? Všetci skompromitovaní politici odídu? Strany vlastnené „skupinami" zaniknú?

Alebo bude revolúcia? Je toto situácia, ktorá (aj v spojení s tým, o čom som už predtým písal ja a mnohí iní, často lepšie) je podkladom pre použitie článku Čl.32 Ústavy (Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.)?

 

Ako? Píšte vaše názory!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.


Už ste čítali?