Keď Harabin hovorí pravdu

Autor: Alojz Baránik | 15.2.2012 o 17:08 | (upravené 19.2.2012 o 11:14) Karma článku: 12,58 | Prečítané:  1496x

Každého aspoň trochu rozhľadeného človeka musí privádzať do rozpakov, ak nie do zúfalstva, keď sa naši politici chovajú tak, že i Harabin môže na ich adresu oprávnene moralizovať.

Síce vieme, že Harabin uráža, manipuluje a zastrašuje (najmä sudcov) a klame a zavádza (spoločnosť ako celok a jednotlivcov podľa potreby), ale je nám to málo platné, keď tí, ktorí nám sľúbili, že budú proti nemu bojovať, sa ocitajú v situácii, kedy je jasné, že nie oni, ale Harabin má pravdu. Myslím tým situáciu, kedy Harabin poukazuje na to, že Dzurinda a Hrušovský nemajú dostatočný morálny kredit na to, aby poukazovali na morálnu nespôsobilosť Harabina byť sudcom.

Vyhlásenie v tomto zmysle uviedol Harabin s tým, že zo spisu Gorila (o ktorého pravosti ako celku nepochybuje už asi nikto okrem tých, ktorí sú v spise kompromitovaní) brali miliónové úplatky (a ja pritom dodávam, že tak robili, zatiaľ čo mnohí naši ľudia nemajú z čoho vyžiť).

Samozrejme, Harabin účelovo neuviedol svojho ochrancu a zároveň chránenca Fica. To napriek tomu, že zo spisu Gorila jasné, že on a jeho spolustraníci rabovali vôbec najviac. Spis pritom naznačuje, že Fico informácie zo spisu Gorila mohol využiť pre seba - stať sa výpalníkom spoločností vlastnených Pentou.

Takže sa musíme pýtať napríklad nasledujúce otázky:

  1. Ako nám politici garantujú, že keď budú vládnuť (teda mať možnosť kradnúť), nebudú pokračovať v tom, o čom píše spis Gorila?
  2. Keď politici hovoria, že nech sa úplatky uvedené v spise Gorila vyšetria, kto to bude vyšetrovať? Tí istí čo doteraz?
  3. Na čo je politikom imunita? Nie je to na to, aby mohli beztrestne pokračovať v rabovaní?
  4. Prečo politici všetkých farieb nemajú záujem na súdnictve aké má byť? Nie je to tiež pre to, aby mohli pokračovať v rabovaní?

Odmietnime nasledujúce odpovede:

  1. Nikdy som nekradol, a preto nebudem ani v budúcnosti!  (Kto klame, ten kradne a kto kradne ten klame)
  2. Orgány činné v trestnom konaní sú nezávislé a vyšetrujú čo chcú! (Na Slovensku nikdy žiaden špičkový politik odsúdený nebol a hlavnou úlohou generálnej prokuratúry, z hľadiska skorumpovaných politikov, je zabezpečovať to, že ak nejaký policajt náhodou chce kriminálne konanie nejakého politika vyšetriť, prokurátor mu to zakáže)
  3. Imunitou pred trestným stíhaním musíme zabezpečiť ochranu najmä opozičných poslancov, aby neboli zastrašovaní! (Tak stanovme imunitu len pre opozičných poslancov a tých, čo sú pri válove trestajme, ak kradnú)
  4. Na veci pracujeme, ale vec je príliš zložitá na to, aby sa dala vyriešiť v krátkom čase! (Veci riešite tak rýchlo, aby súčasný stav trval dokiaľ existujú tí, ktorí by mohli byť stíhaní, keby súdy fungovali riadne)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?