Nedá sa, musím reagovať (na Radoslava Procházku)

Autor: Alojz Baránik | 24.10.2011 o 9:39 | (upravené 3.11.2011 o 22:33) Karma článku: 13,78 | Prečítané:  2454x

KDH oznámilo, že ide s Ficom. Na mieru prekvapivosti tejto informácie iste existujú rôzne názory. Mňa zaujala súvislosť s viacerými kategorickými vyhláseniami významného člena tejto strany, Radoslava Procházku.

Pokiaľ viem, začalo to už v rozhovore v Lidových novinách, kde veľmi neslušne označil stanovisko Richarda Sulíka k Eurovalu za jeho exhibíciu obdobnú tým Slotovým. To som bral skôr ako skĺznutie pána Procházku do jeho vlastného exhibicionizmu v prostredí, ako to už v Čechách niekedy býva, nekritického postoja k slovenských osobnostiam verejného života zo strany (inak skvelého) redaktora Lidových novín.

Mňa k napísaniu tohto blogu primäl blog Radoslava Procházku, kde napriek opakovanému formálnemu ubezpečeniu o rešpektovaní stanoviska SaS toto zatracuje tak dôkladne, že sa až človek musí zamýšľať nad tým, či tak nerobí preto, že má pochybnosti o správnosti vlastného postoja. Ako keby sa predmetný spor stal otázkou viery a nie rozumu. Nevyvážený prístup pána Procházku k stranám sporu je vidieť z toho, že neuviedol ani jedno slovo o tom, čo stranu SaS k jej stanovisku viedlo (nájdete tu ) alebo o tom, že v nejednej z ostatných krajín Eurozóny bol súhlas parlamentu dosiahnutý práve hlasmi opozície bez toho, že by kohokoľvek napadlo ohrozovať tým vládu. Miesto toho ponúkol opatrnú chválu na jednotlivcov z radov SaS (v miere, o ktorej každý vie, a tak sa nedá poprieť). Výsledkom jeho úsilia tak akosi zostáva, že pohnútky SaS sú nízke a pohnútky Eurovalistov“ sú tie najvyššie.

To všetko bez uvedenia čo i len jedného vecného dôvodu postoja Eurovalistov (ako vieme, dôvody na hlasovanie NR SR za Euroval neexistujú, okrem informácie, že zaň hlasovali parlamenty všetkých 16-tich ostatných krajín Eurozóny v kontexte, že Slovenská vláda nemá dosť sebavedomia na to, aby konala inak). Pritom toto všetko je pánom Procházkom naservírované v póze profesora práva a arbitra politickej kultúry vydávajúceho nenapadnuteľné závery. Na to, aby nimi boli, by však bolo nutné, aby dôvody stanovísk oboch strán boli vysvetlené tak, aby z ich porovnania mohlo vzísť poznanie o tom, ktorá zo strán má pravdu. Tomu sa pán Procházka ale vždy obratne vyhýba. Preto je teda namieste povedať rovno: Radoslav Procházka je v plnom prúde politickej kampane a všetky jeho rozhovory a blogy je treba tak brať.

V súlade s tým, keďže sme v predvolebnej kampani, pán Procházka nezabudol, samozrejme, pripomenúť svoje úsilie (spolu s Luciou Žitňanskou) o pozitívne zmeny v súdnictve ako dôkaz jeho nezmieriteľnosti s Ficom. K tomu toľko: Tie zmeny skončia len ako poznámka pod čiarou v momente kedy sa vlády ujme Fico. Ten Fico, s ktorým strana pána Procházku ide do volieb.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?